عکاسی از بلندگو

تاثیر عکس محصول در فروشگاه های اینترنتی

عکاسی محصول: عکس محصول چگونه تجارت الکترونیکی شما را تحت تاثیر قرار می دهد

من مطلبی شوکه کننده به شما می گویم : تجارت الکترونیک با سرعت بسیاری در حال رشد است.

شما می بایست بپرسید : “چگونه می تواند انجام پذیرد؟

جای تعجب نیست تجارت الکترونیک در این زمان بسیار محبوب و مورد توجه قرار بگیرد : در سال گذشته ۷۹ درصد از آمریکایی ها حداقل یکبار به صورت آنلاین خرید کرده اند.

با وجود محبوبیت آن، تجارت الکترونیک تنها ۱/۸ درصد کل فروش فروشگاهی را در آمریکای شمالی نشان می دهد.

این مورد نشان دهنده میزان کمی از ۵/۵ تریلیون دلار فروش کل بازار فروشگاهی است.

دلیل اینکه تجارت الکترونیک به اندازه خرید آفلاین محبوب نیست، ساده است.

چرا میزان تجارت الکترونیکی به اندازه خرید فروشگاهی حضوری نیست؟

افرادی که به صورت آفلاین خرید می کنند به خرید آنلاین علاقه ای ندارند زیرا نمی توانند محصولات مورد نظر خود را ببینند، لمس کنند یا تجربه کنند.

وقتی میخواهید یک جفت کفش ورزشی بخرید، دوست دارید کفش را بچرخانید، آن را لمس کنید، آن را بررسی کنید بپوشید و امتحان کنید. در بعضی موارد، شما می خواهید از فروشنده کمک بخواهید. شما حتی می خواهید از افراد مختلف در مورد کتانی های مختلفی که می پوشید نظرخواهی کنید.

این محدودیت تجربی روی ۸۳٪ از مصرف کنندگانی که در مطالعه “خانه های قیمتی کوپر” مورد بررسی قرار گرفتند توضیح می دهد که چرا آنها به صورت آنلاین در مورد محصولات تحقیق می کنند، اما در نهایت به صورت حضوری خرید می کنند.

یکی از بهترین راه های غلبه بر مشکلات خرید آنلاین، عکاسی حرفه ای و در نظر گرفتن عکس های عالی برای محصول است.

عکاسی از محصولات بسیار مهم است، مطالعه انجام شده توسط بازرگانی MDG نشان می دهد ۶۷ درصد از خریداران آنلاین، تصاویر با کیفیت بالا را “بسیار قابل توجه” برای تصمیم گیری خرید خود نسبت به “اطلاعات خاص محصول”، “توصیف های طولانی” و “بررسی ها” می دانند.

سوال این است که آیا عکاسی اهمیت دارد یا خیر. پاسخ کاملا واضح است. سوال واقعی این است که چقدر عکس بر انتخاب مشتری تاثیر می گذارد؟

چگونه عکاسی محصولات بر رفتار خرید تاثیرگذار است؟

این یک هیجان و انگیزه تغییر است، زمانی که شما احساس می کنید خانه شما نیاز به نوسازی و تعمیرات دارد.

شما به خانه خود نگاه می کنید و می بینید که کف خانه شما قدیمی و پوسیده شده است. شما می توانید کفپوش را کامل عوض کرده و یک کفپوش جدید نصب کنید، اما خیلی پر هزینه است.

بهترین دوست شما پیشنهاد می دهد چرا فرشی برای آن تهیه نمی کنید؟ فرش به اندازه کفپوش های جدید گران نیست و همچنین می تواند بدرستی کف خانه شما را بپوشانند.

با ایده جدید هیجان زده می شوید، در فروشگاه های مختلف تجارت الکترونیکی یک فرش جدید جستجو می کنید.

اکثر آنها به نظر خوب می رسند اما به اندازه کافی جذاب نیستند. تقریبا همگی ظاهری ساده دارند.

شما تصمیم می گیرید به نزدیکترین فروشگاه فرش مراجعه کنید و ناگهان چیزی پیدا می کنید که  نظر شما را جلب می کند: یک فرش آبی ایرانی بسیار نفیس با حاشیه ای قرمز.

به نظر می رسد کمی کلاسیک اما ظریف باشد، دقیقا همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید.

شما به دوازده عکس یا بیشتر که در صفحه محصول نمایش داده می شود، نگاه کنید. یکی کمی پیچ ​​و تاب بافت را در اطراف سایه های آبی نشان می دهد. یکی دیگر عکس فرش را در خانه ای شبیه به خانه شما نشان می دهد که خانه با این فرش بسیار زیبا شده است. شما با دیدن این تصاویر هیجان زده می شوید.

همانطور که به این تصاویر نگاه می کنید، احساس می کنید گویی قالیچه با شما صحبت می کرد. شما می توانید تصور کنید که قدم زدن روی آن حیات جدیدی به خانه شما می بخشد. شما دوستان خود را می بینید که از آن تعریف می کنند.

شما آن را در منزل خود می خواهید

با توجه به این نکته که قیمت حمل و نقل رایگان نیست؛ این احساسی است که شما در آن فرش می بینید و موجب خرید آن می شود.

پس از آن، غرق شدن شما در این تفکرات به پایان می رسد و تصمیم به خرید آن می گیرید.

به خودتان می گویید: “حالا من در خانه ای مدرن که همه چیز طبق خواسته من است زندگی می کنم”.

بیایید یک ثانیه دیگر بمانیم و بپرسیم، چه اتفاقی افتاد؟

طبق یک مطالعه انجام شده توسط “تجارت الکترونیکی بزرگ”، می بینید ۷۸٪ از خریداران آنلاین، عکس هایی را با نمایش واقعی از زندگی می خواهند. خریداران محصولی را می خواهند، که بخشی از زندگی آنها باشد.

به همین دلیل شما فرش را دوست داشتید. زیرا شما می توانید خود را در حال استفاده از آن تصور کنید.

اما چیز دیگری هم تصمیم گیری خرید شما را تحت تاثیر قرار می دهد. عکاسی بر جنبه دیگری از ذهن شما تأثیر می گذارد که به کیف پول شما مرتبط نیست.

اگر دوباره به داستان بالا توجه کنید من قبل از کلمه دیدن به کلماتی مانند «احساس»، «خواهان» و «تصور» اشاره کردم.

این امر تصادفی نیست عکس ها می توانند احساسات مصرف کنندگان را نیز تحت تأثیر قرار دهند. هنگامی که عکسی از محصول مورد نظر می بینید، تمام اطلاعاتی که تصمیم گیری خرید شما بر اساس آن انجام می شود، را پردازش نمی کند. با توجه به “فرضیه نشانه های طبیعی” که توسط آنتونیو دماسوی، استاد علوم اعصاب در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی ایجاد شده است، احساسات تقریبا برای تمامی تصمیمات ضروری است.

به این معنی که تمامی تصمیمات مصرف کنندگان اغلب براساس انگیزه های احساسی رقم می خورند تا حقایق منطقی. اگر یک محصول از نظر شما مناسب باشد، حتی با قیمت بالا، ممکن است شما آن را خریداری کنید.

تأثیر احساسات در تصمیم گیری خرید نه تنها بر نوع محصول، بلکه بر انتخاب برند نیز تاثیرگذار است. تصاویر مجمع اعصاب fMRI نشان می دهد که مصرف کنندگان برند ها را ارزیابی می کنند؛ و برای این کار به جای اطلاعات (از جمله ویژگی ها و حقایق محصول) از احساسات استفاده می کنند.

یک نام تجاری چیزی جز تصور یک محصول در ذهن مصرف کننده نیست. اگر نمایندگی یک نام تجاری تنها از عناصر منطقی مانند ویژگی ها و مشخصات محصول بدون استفاده از هرگونه ابزار حسی، دست به جذب مشتری بزند، مصرف کنندگان تحت تاثیر قرار نخواهند گرفت تا محصولات این برند را به دیگر برند ها ترجیح دهند و اقدام به خرید کنند.

یک راه عالی برای افزودن احساسات به یک نام تجاری، استفاده از عکس ها جهت شرح داستان است. روایت یک برند عبارتست از این که برند چیست، چه معنایی برای مصرف کننده دارد و چرا مصرف کننده باید آن را به خاطر بسپارد. این را می توان با کلمات نیز توضیح داد، اما همانطور که قبلا می دانید، عکس ها بهتر از کلمات صحبت می کنند.

تصاویر زیر را ببینید :

عکاسی از ماشین

عکاسی محصولات مازراتی

مازراتی تنها با نشان دادن یک عکس انتظار ندارد که مردم محصولات آن را خریداری کنند (مخصوصا با توجه به قیمت آن). مازراتی داستان را از طریق عکس های خود می نویسد. این شرح حال محصولی ایده آل را نشان می دهد: لوکس، راحت و مناسب. این عکس ها به شما کمک می کند تا ببینید آیا می توانید یکی از این اتومبیل ها را خرید کنید با خیر.

نگاهی به این عکس بیندازید:

عکاسی از ماشین

عکاسی محصولات MADE

MADE داستان زندگی شیک و راحتی را از طریق مبلمان مدرن شرح می دهد. عکسهای آنها موجب فروش محصولات به شما نمی شود. آنها ویژگی های مختلف محصولات خود را نیز نشان نمی دهند. در عوض، آنها نمایندگی از آنچه مردم می خواهند هستند.

این عکس ها نشان داده شده توسط مازراتی و مید در مصرف کنندگان نیازی ایجاد می کند که تنها با خرید آن برآورده می شود.

روایات تنها عناصری نیستند که بر روی درک موثر یک برند تأثیر می گذارند؛ هویت نام تجاری نیز اهمیت ویژه ای دارد. مطالعه انجام شده توسط دانشگاه جنوبی کالیفرنیا نشان می دهد مصرف کنندگان ویژگی های شخصیتی مشابهی در برند ها پیدا می کنند همانطور که این خصوصیات در دوستان خود می بینند. این بدان معنی است که هویت یک برند می تواند آنگونه که مردم دوست دارند ساخته شود. در نتیجه، افراد می توانند برند را به عنوان یکی از دوستان خود احساس کنند، مثل اینکه برند بخشی از زندگی آنها باشد.

هویت برند مازراتی را می توان زیبا، خلاقانه و شناخته شده شرح داد. از سوی دیگر هویت برند مید را می توان راحت، مدرن و دارای تفکرات پیشرو توصیف کرد. عکس های بالا این ویژگی های برند را نشان می دهد. فقط یک فرد زیبا می تواند ماشین  مازراتی را خریداری کند. اگر، از سوی دیگر، شما می خواستید یک ماشین گران قیمت اما بی عیب و نقص خریداری کنید، شما می توانید لامبورگینی طلایی را انتخاب کنید .

عکاسی از ماشین

عکاسی محصولات لامبورگینی طلایی

آخرین و مهمترین ویژگی احساسات این است که به مشتریان کمک می کند تا اقداماتی را انجام دهند. اگر تا به حال عاشق شده اید، می دانید که چگونه احساسات می تواند شما را به کارهایی که نباید انجام دهید سوق دهد. شما هر کاری را برای رسیدن به فردی که دوستش دارید انجام می دهید. اگر یک مصرف کننده احساس کند که هویت برند را دوست دارد (همانند دوست داشتن شریک زندگی)، او هر کاری را برای صرف وقت با آن انجام می دهد، از جمله خرید مکرر محصولات آن برند. فکر می کنید چرا بسیاری از مردم آرم هارلی داویسون را تاتو می کنند اما یکی از دوچرخه های آن را ندارند؟

عکس ها در مرکزیت برند شما قرار می گیرند. عکسها ایده نام تجاری شما، آنچه را که نماینده و هویت آن است، را منتقل می کنند. عکاسان می توانند احساسی در مصرف کنندگان ایجاد کنند، که باعث انجام اقداماتی از جانب فرد شوند.

اگر شما بتوانید عکسهایی از نام تجاری و محصولات خود تهیه کنید که این عکس ها احساسی در افراد ایجاد کنند، شما می توانید رشد فروش خود را بیشتر از هر زمان دیگری تصور کنید.

اگر می خواهید بدانید چگونه از این ایده ها استفاده می شود، به خواندن ادامه دهید.

چگونه عکاسی محصولات خود برای فروشگاه الکترونیکی انجام دهیم؟

نحوه گرفتن عکس ها

اگر خود تولید کننده محصولات فروشگاه نیستید، احتمالا عکس های محصول خود را توسط سازنده یا واسطه دریافت می کنید. در بیشتر موارد تصاویری که به شما ارائه می شود، از لحاظ جزییات یا ابتکار کم کیفیت هستند. آنها به ندرت جزییات را نشان می دهند، و هیچ احساسی را به وجود نمی آورند. اگر بدین گونه باشد، شما دو گزینه پیش رو دارید :

  1. عکس ها توسط شما گرفته شوند.
  2. یک عکاس برای اینکار استخدام کنید.

مزیت اصلی گرفتن عکس ها توسط شما صرفه جویی در هزینه ها می باشد. اصلی ترین نکته این است که عکس های شما ممکن است خوب به نظر برسند اما از لحاظ زیبایی و کیفیت حرفه ای نباشند.

اگر می خواهید فقط محصولات خود را به شکل اساسی (مثلا یک تصویر از جلو و تصویر جانبی) نشان دهید، می توانید روش DIY را امتحان کنید. راهنمای Shopify نشان می دهد که چگونه می توانید استودیو عکاسی خود را با سرمایه گذاری کمی تنظیم کنید.

اگر می خواهید هویت نام تجاری خود را با نمایش محصولات خود نشان دهید، باید از عکاسان حرفه ای کمک بگیرید.

یک برند لباس نمایشی در آمریکا به نام Outlier ، نه تنها محصولات خود را در فرم استاندارد خود نشان می دهد، بلکه از عکس های بسیار خلاقانه استفاده می کنند تا روایت و هویت برند خود را مدیریت کنند.

عکاسی محصولات Outlier

شورت در سمت راست خیلی ساده به نظر می رسد. جنس پارچه ممکن است منحصر به فرد و خوب باشد، اما به اندازه کافی جذاب نیست. تصویر در سمت چپ، دقیقا نشان می دهد که Outlier چه چیزی را شرح می دهد: لباس های شما را در هر کجا که می خواهید، یا آنجا که رویای پوشیدن آن را دارید، در عکس نمایش می دهد. این تصویر نشان می دهد که چه کسانی از آن استفاده می کنند و چه معنی برای آن ها دارد. این تصاویر می بایست نیازی در من برای خرید آن ها بسازد.

عکاسی محصولات Outlier

 

عکس های بی عیب بگیرید

عکس هایی بی شماری از محصولاتی که می خواهید خریداری کنید وجود دارد. بیایید با اساسی ترین موارد شروع کنیم.

عکس هایی که اغلب مورد استفاده قرار می گیرند تمایل دارند یک محصول را به شکل اساسی خود نشان دهند: یک زمینه سفید و با زوایای مختلف. این عکاسی محصول بر اساس ساده ترین شکل است و این چیزی است که اکثر شرکتها باید در نظر داشته باشند.

Ugmonk محصولات لباس خود را در زوایای مختلف با کیفیت عالی نشان می دهد. در این مورد، آنها با یک مرور کلی از محصول خود شروع می کنند. سپس جزئیات طرح و پارچه را نشان می دهند. در نهایت، پیچیدگی و چین های لباس را نمایش می دهند.

عکاسی محصولات Ugmonk

اکثر شرکت ها عکاسی خود را به این نوع عکس ها محدود می کنند.  با این حال در بسیاری موارد، کافی نیست.  به یاد داشته باشید: عکس های محصول شما باید نام تجاری شما را شرح دهند. عکس صفحه اصلی محصول شما این کار را انجام نخواهد داد.

بهترین روش برای نشان دادن هویت برند شما، نشان دادن در حین استفاده محصول شما در یک زمینه مرتبط است.
بیایید چند نمونه را ببینیم

عکاسی محصولات SuitSupply

SuitSupply برای اولین بار لباس های مورد استفاده خود را با استفاده از یک مدل که مشتری ایده آل، دوست داشتنی، جوان و مدرنی است، نشان می دهد. آنها بر روی بافت پارچه (عنصر مهم هر کت و شلوار با کیفیت بالا) و جزئیات کت و شلوار تمرکز می کنند.

عکاسی محصولات SuitSupply

 

عکاسی محصولات Zara

اگر بیشتر توجه کنید متوجه می شوید که زارا بیشتر بر روی مدل ها تمرکز می کند تا بر روی محصولات خود. این تصادفی نیست محصولی که به فروش می رسد فقط یک تی شرت ساده زنانه است. به چگونگی تصویر برداری و قرارگرفتن مدل توجه کند. این مدل یک نگرش قوی و مستقل را نشان می دهد. زارا تلاش می کند که این نوع هویت را برای نام تجاری و محصولات خود نمایش دهد، آنها این کار را به درستی انجام می دهند.

 

عکاسی محصولات Bang & Olufsen

Bang & Olufsen فروشندگان بلندگوهایی هستند که می توان در هرجایی آنها را خریداری کرد. آنها  به جای تمرکز بر روی محصول با یک زمینه سفید و تلاش می کنند با عکس های خود نحوه استفاده از آن را نشان دهند، این عکس ها به صورت چند منظوره محصول را نمایش می دهد و چگونگی سهولت استفاده از آن را در فضای باز نیز به تصویر می کشد. چیزی که عکس در مورد محصول می گوید این است که : در هنگام رانندگی نیز می توانید از بلندگوها استفاده کنید. عکاسی به شیوه ای هوشمندانه روش های استفاده را با محصول مرتبط می کند.

ابعاد مورد استفاده

بحث کردن در مورد ابعاد، مرحله بعدی پس از گرفتن عکس ها است. واضح است که تصویر بزرگتر، کیفیت بهتری دارد، بنابراین، بازدید کننده بیشتر می تواند یک محصول را ببیند و آن را احساس کند.

سه بعد اصلی که می توانید در این مورد از آن استفاده کنید عبارتند از :

  • تصویر بند انگشتی (۱۰۰*۱۰۰ یا ۲۰۰*۲۰۰): این تصاویری در صفحات دسته بندی شما نمایش داده می شوند. با وجود اندازه کوچک آن ها، این تصاویر بسیار مهم هستند زیرا باعث می شوند. افراد روی آن کلیک کنند و صفحات محصول را مشاهده کنند.
  • صفحات محصول (معمولا ۶۴۰*۶۴۰ یا ۸۰۰*۸۰۰): این ها تصاویر با وضوح بالایی نیاز دارند که تمام زوایای محصول را نشان دهد.
  • زوم (بیش از ۸۰۰ × ۸۰۰): این عکس ها جزئیات محصولات شما را نشان می دهد.

با وجود مزایای تصاویر بزرگتر، لازم نیست همه عکسهای محصول شما این ابعاد را داشته باشند. شما می توانید حداقل یک عکس با ابعاد بزرگ اضافه کنید تا بازدید کنندگان بتوانند به محصولات شما نگاه کنند، اما اگر به تصاویر بزرگتر دسترسی ندارید، بقیه عکس ها می توانند طبیعی باشند.

همواره، شما باید آزمایش کنید تا کار بهتر را تشخیص دهید. اگر می خواهید بدانید چگونه این کار را انجام دهید، خواندن این مطلب را ادامه دهید.

تست عکس محصول

شما قبلا نمونه هایی از چگونگی نمایش محصولات خود از طریق عکاسان حرفه ای دیده اید. برخی محصولات را با یک پس زمینه سفید نشان می دهند در حالی که دیگر محصولات را با استفاده از یک مدل یا حتی خارج از منزل نشان می دهند. این شرکت ها می دانند که چه عکسی از محصول بهترین است چرا که آنها دقیقا آزمایش می کنند که کدام نوع عکس مناسب است. شما می بایست مشابه آنها عمل کنید.

تست درست از عکس های محصول مثل هر بخش دیگر، فروشگاه شما را آزمایش می کند. اولین چیزی که باید انجام دهید، طراحی چند فرضیه است. به عنوان مثال، شما می خواهید میزان نرخ تبدیل خود را افزایش دهید، و فکر می کنید که اضافه کردن یک عکس با استفاده از یکی از محصولات خود در یک محتوای استودیویی می تواند کمک کند. یک فرضیه خوب می تواند چنین باشد:

نرخ تبدیل در صفحات محصول شما کم است. با افزودن یک عکس با یک مدل، افراد بیشتری را برای خرید متقاعد می کنیم، بنابراین نرخ تبدیل شما افزایش می یابد.

بنابراین، شما نیاز دارید عکس هایی از محصول تهیه کنید، آن را به فروشگاه الکترونیکی خود اضافه کنید، ابزار تست A / B را روی آن صفحه پیاده سازی کنید. هنگامی که شما به تست طرح ها پایان می دهید، می توانید تست را اجرا کنید و منتظر بمانید تا نتایج قابل توجهی به دست آورید.

همانطور که انتظار می رود، اگر نتایج به شما کمک کند که میزان تبدیل خود را با آن فرضیه افزایش دهید، می توانید تغییرات را در فروشگاه خود انجام دهید.

یکی از شرکت هایی که تست هنری روی عکاسی محصول انجام می دهد adore me است.

با توجه به مصاحبه ای که توسط FastCompany انجام شد، Adore Me چند نسخه از تصاویر محصولات خود را در وب سایت شما اجرا می کند. آنها مدل های مختلفی را با همان مجموعه ای در موقعیت دقیق مشابه یا مدل مشابه در همان مجموعه در یک موقعیت متفاوت آزمایش می کنند. سپس آنها گزینه هایی را آزمایش می کنند تا بدانند کدام یک فروش بیشتری دارند.

“هنگامی که به مدل می رسد، تصویر تاثیر زیادی در فروش دارد. مورگان هرمان وایهه، مدیرعامل Adore Me، می گوید: شما محصول را نه فقط برای آنچه که به نظر می رسد، بلکه برای احساسی که محصول در شما القا می کند و شما می خواهید از طریق محصول آن را منتقل کنید، خریداری می کنید.

اگر از اسلایدرها در فروشگاه خود استفاده می کنید، می توانید آنها را بردارید. دلیل این موضوع به این علت است که اسلایدرها موجب سردرگمی افراد می شود چرا که فقط ۱٪ از افراد روی آن کلیک می کنند. این باعث می شود افراد اسلایدرها را نادیده بگیرند. در نهایت، سایت شما را کند می کند و همیشه در موبایل ها به خوبی عمل نمی کند.

شما همچنین می توانید با اضافه کردن یک تصویر قوی، یا در مواردی که قبلا در سایت موجود بوده است، عملکرد بهتری داشته باشید. این مقاله توسط ConversionXL مزایای تصاویر قوی را توضیح می دهد و به همین دلیل این تصاویر به طور دقیق کار می کنند.

در نهایت، شما می توانید اندازه عکس های خود را، به ویژه در صفحات خانه و دسته بندی ، امتحان کنید. به عنوان مثال، MALL.CZ، دومین فروشنده بزرگ تجارت الکترونیک در جمهوری چک، با اضافه کردن عکس هایی با سایز بزرگتر در صفحات مشخصات محصولات، افزایش ۹٫۴۶٪ در فروش (شانس ۹۶٪ )را بدست آورد.

فرضیه عکاسی محصول MALL.CZ            

نتیجه

در طول این مقاله، شما قدرت واقعی تصاویر را در ذهن مصرف کننده آموختید.

شما همچنین یاد می گیرید که چه نوع عکس هایی می توانید در فروشگاه خود داشته باشید و چگونه با کمی سرمایه گذاری (اگر محدودیت های بودجه ای دارید) آن ها را از جهات مختلف امتحان کنید.

در نهایت، شما یاد گرفتید که چگونه عکس های محصول مختلف را آزمایش کنید تا نرخ تبدیل خود و دیگر KPI های مهم را ارتقا دهید.

حالا نوبت شماست :

چگونه از فروشگاه های الکترونیکی خود استفاده می کنید؟ لطفا تجربیات خود را با ما در توییتر به اشتراک بگذارید.

 

منبع : پلاک ۵

هیچ نظرات

نظر خود را به اشتراک بگذارید